Wiele osób urządzających swoje mieszkania zadaje sobie pytanie czy zamówić kuchnię na wymiar u stolarza czy kupić gotowe meble w sieciówce. W zasadzie nie ma odpowiedzi na pytanie, która z opcji jest lepsza – każda jest dobra tylko w zależności od naszych potrzeb (oraz często zasobności portfela).

Wykorzystanie przestrzeni

Meble na zamówienie lub jak inaczej mówiąc meble na wymiar, charakteryzują się tym, że ich wielkość i kształty są nieograniczone – dosłownie wszystko co narysujemy na kartce możemy później wyprodukować jako mebel. Jednocześnie dzięki nieograniczonej wielkości, meble na wymiar pomagają zagospodarować przestrzeń mieszkania lub domu w stu procentach. Możemy zabudować wnękę w naszej ścianie piękną i stylową szafą, która nie zabierze wizualnie dużo miejsca, a będziemy mogli schować w niej bardzo dużo gratów i stworzyć pozorny porządek w mieszkaniu.

Biała szafa wnękowa

Biała szafa wnękowa

Biała szafa wnękowa otwarte drzwi

Szafa wnękowa i jej wnętrze

Projekty takie jak zabudowa wnęki są praktycznie niemożliwe do wykonania za pomocą mebli z sieciówek – jesteśmy w nich niestety zmuszeni do wybierania określonych wielkości, które są ustawiane na taśmie produkcyjnej i niemożliwe do zmiany.

Kwestia drzwi do takiej wnęki jest również wyzwaniem i tylko można takie wykonać na zamówienie. Te prezentowane na zdjęciu są dodatkowo obudowane ozdobnymi listwami dookoła, aby ukryć niedoskonałości ściany. W środku szafy znajdziemy mnóstwo półek, szuflady i drążki – wszystko jest dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, ponieważ każdy potrzebuje czego innego.

Różnorodność kolorystyczna

Klienci, którzy decydują się na współpracę ze stolarzem mają nieograniczoną gamę kolorystyczną do wyboru oraz, w zależności od możliwości stolarza, bardzo duży wybór materiałów. W naszej ofercie dostępnych jest kilka palet kolorów drewnopodobnych płyt meblowych, praktycznie nieskończona liczba możliwych odcieni lakierów dla MDF oraz wszystkie dostępne na rynku wzory forniru. Ponadto możemy wykonać meble z każdego drewna, które sobie Państwo zażyczą, jednak należy mieć na uwadze cenę 🙂

Kiedy wybieramy się do sklepu meblowego, to zazwyczaj mamy dostępne tylko kilka kolorów albo tylko jeden. Meble na zamówienie cechują się różnorodnością i oryginalnością – każdy ma to czego chce.

Meble na wymiar muszą być drogie?

Wiele osób z góry odrzuca myśl o podjęciu współpracy ze stolarzem, ponieważ uważają, że policzy on ich jak za zborze. Jednak rzeczywistość jest trochę inna, bo ceny mebli na zamówienie aż tak bardzo się nie różnią. Oczywiście jeśli porównujemy produkty identycznej jakości. Należy pamiętać o tym, że dobry zakład zajmujący się produkcją mebli na zamówienie będzie pracować nad naszym projektem bardzo dokładnie i solidnie. Zalecam do przeczytania o tym, jak sprawdzić czy fachowiec nas nie oszukuje oraz jak wybrać odpowiedniego stolarza – link do artykułu dostępny tutaj

Należy również pamiętać o tym, że często cena jest wyznacznikiem jakości. Jeżeli coś więcej kosztuje, to bardzo często jest wykonane lepiej – przynajmniej w przypadku mebli. We wszystkim oczywiście należy znaleźć złoty środek, ponieważ jeśli jeden stolarz krzyknie nam za szafę 500 zł, drugi powie 3 tys zł, a trzeci 10 tys zł, to prawdopodobnie ten drugi i trzeci robią to samo, tylko ten ostatni chce nas naciągnąć, bo wyglądamy jakbyśmy mieli dużo kasy. Materiały każdego kosztują tyle samo, więc płacimy więcej tylko za czas stolarza.

Jeżeli mają państwo pytania dotyczące aranżacji wnętrz lub po prostu chcą zamówić meble na wymiar, to serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Kilka przykłądowych realizacji

Potrzebujesz mebli na wymiar?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu

KONTAKT